Březen na Ebru 2008


Při mojí poslední návštěvě loňského podzimu na horní přehradě jsem se dohodnul s přáteli, kteří měli v úmyslu zde strávit celý letošní březen, aby mi nafotili své rybářské úspěchy. Pokud mi to čas dovolí, tak se určitě zastavím na týdenní chytačku i já.
Kluci mě od počátku svého březnového pobytu neustále zásobovali mmskami a textovkami.Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Nejvíce mě fascinovaly jejich úspěchy s vyvláčenými sumci. Kluci, kteří byli připraveni pouze na candáty s vláčecími pruty kolem 30 gramů zažívali každý den s rozedněním a soumrakem nádherné souboje se sumci. Na vláčecí proutky maximální nosnosti do 30 gramů. Zdenek, který zpočátku chytal na vlasec 0,25 mm, zdolal sumce 170 cm. Avšak později přezbrojil na 0,35 mm a dostal 2 krasavce 194 a 197 cm. Ale kdo mě dostal byl Tom, který v té době žádný vláčák nevlastnil, a tak nazbrojil tvistera na feeder medium heavy  s vlascem 0,30 mm a zdolal sumíka 175 cm. Jeho souboj trval nádherných 25 minut.  Chlapi tahali samozřejmě i ohromné množství candátů o průměrné velikosti 80 cm. Kapři byli taky při chuti, ale nedostali se s velikostí přes 91 cm. Po souhrnu všech těchto informací jsem se vydal s partou na poslední týden v březnu na přehradu i já. Prioritou mého výletu bylo vyvláčet pořádného fousáče. A sen se mi splnil. Hned první den jsem na základě informací mých přátel zdolal krasavce 210 cm. Musím se přiznat, že jsem se na něj patřičně vyzbrojil vercajkem – prut Penn charisma 120-420 gramů, naviják Penn spinfisher 5500 a šňůra vft - (Penn) 0,25 mm nosnost 39 kg,  prostě jsem nechtěl nechat nic náhodě. Během následujících dní našeho pobytu jsme se bavili candáty. Nejtěžšího ulovil Pavel. Rafička na váze se zastavila na úctyhodných devíti kilogramech. Pavel byl i nejúspěšnější lovec největšího sumce, který měřil 219 cm, na nastraženou rybu ze dna. Zkoušeli jsme i vábničku a sumci reagovali parádně, ale nástrahy nedobíraly. Když se nějaký spletl, tak měl kolem metru.

 

  Parta na březnovém výletě veŠpanělsku     Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

Co na závěr ještě napsat?
Snad jen to, že nás byla opravdu super parta a ještě nikdy jsem se ve Španělách tak nenařechtal.Už teď se těším na návrat do této prosluněné krajiny, tak bohatou na rybí obsádku a super kamarády.

 
Případné dotazy mi můžete psát na:
email: rybolov@sumci.com
nebo volat na telefon: 608 141 948

 

 

 


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření