Kaprařská výprava 2010

V loňském roce jsem se dohodnul se čtyřmi přáteli, že letos na přelomu měsíce dubna a května vyrazíme na horní přehradu Meqinenza na řece Ebro na kapraprařskou výpravu. Na zmiňované přehradě je obrovské množství kaprů a je škoda, že naši rybáři navštěvují tuto lokalitu převážně za účelem lovu sumců a candátů.

 

Smyslem této výpravy bylo, Vám milovníkům rybařiny ukázat, jaký obrovský potenciál přehrada Meqinenza v kaprech ukrývá. Parťáci vyrazily na Ebro s veškerým vercajkem po vlastní ose autem a já za nimi vyrazil letecky. Moje přítomnost pro kluky spočívala pouze v tom, že jsem brával každý den někoho s týmu na svoji loď za účelem lovu candošů a sumíků, aby si zachytali i něco jiného než bojovné šupináče.

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření    Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

Co se týče candátů ti na rybyčky na spalávky ze zakotvené lodi brali skvěle. Na vláčku to již nebyla taková sláva, candoši do gum kousali spolehlivě, pouze v ranních hodinách od 8 do 10. Velikost lovených ryb se pohybovala kolem 60 cm. Na sumcích jsem byl s chlapama pouze 2x a to na lovu za pomoci vábničky. Sumců jsme chytili 15 kusů, největší měřil 191cm.

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření    Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

Sumci byli v tutu dobu ve tření a mně se s mým bratránkem Valoškem podařilo jedno z míst nalézt a natočit kamerou. Byla to neskutečná podíváná na vlastní oči vidět sumce i kolem 2 metrů při milostném aktu. Video si můžete shlédnout na stránkách sumci.com.

 

A nyní se mrkněme na to jak kluci dopadli při lovu zlatavých šupináčů. Metoda lovu byla následující - zakrmit místo velkým množstvím kukuřice a řepky a částečně halibutí peletou u tyčové bójky na dohozové vzdálenosti. A část prutů vyvážet na volnou vodu s montáží na halibutí pelety s PVA šňůrkou s pěti peletkama. Jak se předpokládalo největší ryby výpravy se nalovili na vyvezené pruty a od bójky se lovily ryby převážně velikosti kolem 70 cm. Kapři brali opravdu skvěle, převážně ovšem v nočních hodinách, takže pánové toho za ten týden moc nenaspali. Přes den se pípáky rozeznívaly na plno, když se zvedl vítr a začly vlny, za bezvětří se šupináčům moc baštit nechtělo. Počasíčko po celý týden bylo skvělé. Teplota vody byla 22°C a vzduch se pohyboval kolem 30°C. Místo lovu kaprů bylo v lokalitě cca 10km od města Caspe v oblasti Playas de Chacón. Myslím, že kdyby se chlapi v tomto místě zabivakovali o cca týden dříve, tak by se nalovilo více trofejních ryb, poněvadž v termín kdy parťáci na Ebro dorazili se začli kapři na plno třít. I tento milostný akt jsme natočili na kameru a umístili na stránky. Ovšem i přes tření se klukům podařilo za týden nalovit celkem 270 kaprů, z čehož největší ryba měřila rovný metr a vážila 19 kg.

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření    Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

Celý průběch týdenní kaprařiny se točil kamerou a foťáky cvakaly naplno. I tyto veškeré záběry jsou na stránkách www.sumci.com v sekcích videa a fotogalerie s přáteli. Cílem této kaprařské výpravy sice bylo ulovit rybu nad 20 kg, což se nakonec nepodařilo, ovšem i přesto to byla pro parťáky skvělá rybačka plná smíchu a nezapomenutelných rybářských zážitků. 

 

Hodně nejen rybářských úspěchů přeje za sumci.com Pavel Straka

 


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření