Listopad 2010 na Ebru

V měsíci listopadu jsem navštívil horní přeharadu na řece Ebro s přítelem Rosťou, Františkem a mým ctěným otěckem Mirkem. K naší partičce se  ještě přidali dva chlapíci od Brna Aleš s Rostikem, kteří toužily po ulovení trofejního sumce. Tento výlet byl zcela ojedinělý v tom, že jsme poprvé navštívili moji vlastní vilku, po které jsem na Ebru toužil již několik let a to z mnoha důvodů. Dům se nachází na poloostrově, který se nazýváPlayas de Chacón (v překladu - pláž v Čakonu). Dané místo je vzdáleno 10 minut jízdy autem od městečka Caspe. Takže dostupnost na nákup benzínu nebo potravin je bezproblémová. V minulosti tuto vilu měl pronajatou můj kamarád Zdenek Kára a já se svými klienty chytal ryby právě pod jeho, dnes již mojí vilou. Nikde jsem nebyl tak úspěšný jako právě zde a to jak  v lovu kaprů, tak i v trofejních sumcích. V místě lovu není žádná vázka, o kterou by jste mohli nástrahy utrhnout, je zde jen po vytvoření přehrady zatopená louka.Candáti pod vilkou berou na rybičku ze dna a na vláčku jen za plnějšího stavu přehrady, ovšem jakmile začne přehrada klesat, což se opakuje s pravidelností každý podzim, tak pak postačí skočit do lodi a vyjet si k protějšímu břehu do zátoky nebo se ukotvit u skal, kde berou candoši opět na výbornou.

 

 Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybařeníK vile bych chtěl ještě napsat, že má vlastní pozemek s bránou až k vodě, součástí domu je gril, udírna, wifi internet, satelit s českými programy a tak dále. Vše můžete nalézt na stránkách www.sumci.com v edici pojeďte na Ebro. Vše je zde dopodrobna popsáno a nafoceno. A nyní se mrkněme na to jak jsme na Ebru pochytali v měsíci listopadu. Po našem příjezdu na vilu na nás již čekal můj přítel a skvělý průvodce Martin Nečekal, který byl na Ebru 14dní před námi aby průvodcoval předchozí partičky. Na tento týden byl plán následující - já s Rosťou a Františkem se budeme věnovat pouze vláčce a Martin se postará o chlapáky z Brna, aby si ulovili vysněného vousáče. První dva dny pobytu nám foukal silný nárazový vítr, tak jsme se přeorientovali na kapry, kterým dával Neča co proto. Během dvou dnů kluci brněnští vytáhli cca 15 šupináčů od 80 do 99cm. Naše partička zatím vláčela ze břehu. Na loď se nám ve vlnách moc nechtělo, tak naše úlovky nebyly nijak rekordní. Ovšem ke změně počtu a velikosti úlovků došlo třetího dne, kdy se uklidnil vítr a my jsme mohli vyjet s lodí na naše vytypované podvodní hrany. Dás se říci, že to byl absolutní vláčecí orgazmus, candoši brali skvěle na kopítka od relaxu. Za tři hoďky jsme nachytali 28 slušných candátů. Neča s brňákama vyrazili na velké hloubky kolem 30 metrů na vábničku a za dva dny pochytali 15 sumců z toho 4 měli přes 2 metry.

 

Jednoho dne jsme si vyrazili na delakou přehradu, na kterou nás vyvezl můj kamarád Stano, který pracuje v Caspe jako prodavač v rybářském obchodě. O přehradě, která je plná okounů, jsem slyšel již několik historek, ovšem nikdy v minulosti jsem neměl čas na danou lokalitu vyrazit. Tentokrát jsem měl ovšem ve Španělsku nadšence na vláčku a tak jsme vyrazili s rozedněním okouny potrápit. Nikdy jsem na rovinu takovou chytačku okounů nezažil. Když někdo z nás okouna zaseknul, tak ostatní svoje nástrahy házeli k němu a další okyši okamžitě atakovali nástrahy. Nikdy jsem nezažil, že by za zdolávaným okounem letělo hejno dalších 30ti kusů a všechny měli přes 30 cm. Mezi okouny občas zabral i solidní candoš, no byla to prostě vláčecí symfonie. Vše jsem nafotil a snímky naleznete na stránkách sumci.com v edici fotogalerie s přáteli. Okouny jsme vrátily všechny vodě, aby jsme se na dané místo mohli někdy  vrátit a opět zažít takovou chytačku.

 

Jméno přehrady, kde jsme okouny lovili Vám bohužel oznámit nemohu. Slíbil jsem Stanovi, že jeho místečko neprozradím. Ovšem pokud někdy někdo z Vás čitatelů těchto řádek navštíví námi obývanou lokalitu ve Španělsku, není problém Vám Stana jako průvodce dohodnout. Další informace nejen o Ebru se dočtete na webových stránkách www.sumci.com

 Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

Hodně úspěchů nejen u vody přeje Pavel Straka

 


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření