Říjen na Ebru 2008

Vážení čtenáři ,

i v měsíci říjnu jsem navštívil rybářskou meku Ebro. Tentokrát ve dvanáctičlenné sestavě.
Naše základna jak je to již pravidlem byla na vile pana Zdenka Káry, která se nachází na horní přehradě Mequinenza poblíž městečka Caspe. Náš plán lovu ryb byl následovný: vybereme si na celou dobu pobytu místo u vody, kde vždy na noc minimálně polovina s chlapů zůstane zabivakovaná a druhá polovina stráví noc na vile. Sumce jsme se i tentokrát rozhodli lovit třemi metodami a to lov na pelety, na podvodní montáž s kapříkem a na vábničku. S vábničkou mi pomáhal Martin Nečekal, který tuhle metodu lovu ovládá na výbornou. Jen tak pro informaci, Martin bude pracovat v příštím roce na Ebru jako průvodce společně s mistrem světa ve vláčce Michalem Tichým. S oběma těmito chlapíky stojí za to vyrazit k vodě, jsou to tělem i duší zapálení rybáři. A nyní se vraťme k tomu jak jsme pro tentokrát na přehradě dopadli. Co se týče kaprů, největší jedinci měřili 96 a 97 cm a těch menších kolem 60-80 cm byli desítky kusů. Bohužel nikomu se nepodařilo zdolat hranici 100cm, ale i tak si kluci výborně zakaprovali. Candátům se 3 chlapi věnovali pouze jeden den. Celkem ulovili 12 kusů, ale velikost lovených ryb byla jen mezi 40-60cm. Pravděpodobně se ty větší kousky zdržují v tomto období spíše ve spodnější části přehrady. Ovšem co se týče sumců, ti byli opravdu při chuti. Během týdne jsme všemi zmiňovanými metodami ulovili 12 kusů ve velikostech od 180 do 218 cm.

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření


 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybařeníNejkrásnější souboje byly samozřejmě na vábničku, kde Martin Nečekal zdolal sumce 208 cm a Michal Tichý 215 cm. Natočená videa těchto soubojů si můžete shlédnout na stránkách www.sumci.com.

Menších sumců od 100 do 150 cm  jsme ulovili kolem 50 kusů. Co se týče počasí v tomto období, je potřeba pokud budete přes noc u vody, přibalit si teplý spacák a bivak. Ovšem přes den není vyjímkou vedro kolem 30° C.

 

 

Pokud Vás bude cokoli zajímat ohledně rybaření ve Španělsku na přehradě Mequinenza na řece Ebro,

tak mi můžete volat na telefon 608 141 948 nebo e-mailovat na rybolov@sumci.com
Veškeré další informace o sumcařině, včetně článků jaká je rybařina ve Španělsku

i v jiné roční období se dočtete na stránkách www.sumci.com 
Hodně příjemně strávených chvil u vody
přeje Pavel Straka.

 


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření