ŘIJEN NA EBRU 2009 JAK JSME UŠETŘILI ZA PELETY

I v měsíci říjnu loňského roku jsem si vyrazil s partičkou přátel zachytat rybky na Ebro. Tentokrát v pětici - Valoš, Garagoš, Inža, Laďa a moje maličkost Strakoš. Plánem říjnové návštěvy horní přehrady Meqinenza bylo, aby si každý z přátel zdolal sumíka kolem 2 metrů a k tomu pochytat nějaké zajímavé candáty. Při výpravě v měsíci září, kdy jsem navštívil přehradu s rodinkou Zímanových brali candáti perfektně na gumy. Ovšem tentokrát tomu bylo zcela jinak. Co fungovalo na candoše nejlépe byl troling na woblery, kteří museli běhat v hloubce minimálně 9 metrů. A další metoda, která fungovala byl lov na živou rybičku, kterou jsme nastražovali na klouzavý splávek. Candáti byli na místní vodu běžné velikosti - kolem 60cm. Co se týče kaprů, ty jsme pro tentokrát nechytali vůbec.

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

Čtveřice přátel, kteří se mnou na Ebru byli, nepatřili co se týče návštěvníků této lokality mezi nováčky a tak pro ně místní přemnožení kapříci nebyli žádnou výzvou. A nyní jak jsme ušetřili za pelety? Třetího dne pobytu jsme si s kamarády vyrazili na naše oblíbené místo nachytat ze pár candátů jako nástrahu na noční lov sumce. Po té co jsme nahodili, se vedle nás usídlila partička polských rybářů.

 

Já v zimním období podnikám již několikk let na horách v Jeseníkách a převážná většina mých klientů

pochází právě z Polska. Tudíž mi polština nedělá za ty roky žádný problém. Tak jsem si šel za kolegy pokecat jak jim to jde a tak. Pánové byli super partička vášnivých rybářů jak se patří. Ovšem v místní lokalitě byli zcela bezradní. Po třech dnech rybolovu neměli ještě ulovenou ani mřenku.

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

No a tak jsem jim navrhnul, že pokud jejich team zaplatí pelety, tak já donesu svoje vybavení a mezinárodní team bude chytat dohromady jako jedna partička. Pánové souhlasili, dovezli 2 pytle pelet, 2 litry Absolut vodky a začala chytačka. Já jsem nastražil 4 pruty na pelety a Valoškovi jsem vyvezl na dno candáta kolem 65cm. Po té jsem se vydal s Láďou na troling na candošky. Asi po hodině trolování mi volal Valoš, že candát zabodoval, že má sumce na břehu a měří krásných 216cm.

Po asi 2 hodinách se klukům rozjely pelety, do večera chlapci ulovily 4 kousky solidních sumíků, nej z nich měřil 219cm. No a protože vodečky bylo ještě dost, převezl jsem pruty ještě na noc a do rána se zdolali ještě 3 solidní sumíci. Ráno jsme provedli potřebné focení, vrátili jsme sumce přehradě, pobalili jsme vercajk a dohodli jsme se, že vyrazíme na večer do kempu Buena Vista do hospůdky na večeři a pořádnou oslavičku. No mejdan to byl parádní slavilo se až do rána.

Co k říjnu na Ebru dodat? Byla to zas parádní chytačka plná humoru a super nálady a o to přece na rybách jde. Za sumci.com Pavel Straka. 

 


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření