Průvodci

Naší prací není Vás jen odvést na místo, kde ryby jsou, ale především se Vás budeme snažit naučit všemu, co k lovu potřebujete.

Jako vaši průvodci se vás pokusíme naučit vše o lovu:

 • sumců (návazce, bojkování, peletování, práce s echolotem, vábnička, podvodní montáže, splavávaná, trolling.vertikal ...)
 • kaprů (pelety, boilií, feeder...)
 • candátů (vláčka, položená, splavávaná, trolling,vertikal...)
 • Pavel Straka - Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

  Pavel Straka

 • Adam Sanitrák - Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

  Honza Konečný

 • Ondrej Sadlik - Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

  Ondřej Sádlík

 

 • Filip horák - Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

  Filip Horák

 • Pavel Kraka - Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

  Pavel Kraka

   
 • Jiří Hlaváček - Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

  Jiří Hlaváček

   
 
 

 

S námi nepotřebujete vlastní rybářské vybavení, naše je vám plně k dispozici.
 

Vybavení průvodců SUMCI.COM

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

 

 Více foto vybavení průvodců najdete zde ► VYBAVENÍ PRŮVODCŮ

 

Těšíme se na společné zážitky

Pavel Straka (Strakoš)


Dalo by se o mě říci, že bláznivým rybářem jsem již od svých tří let. Můj první úlovek byl okounek, který mi zabral na žížalku na pytlačku v malebné vesničce Dobrá Voda u Jemnice na Jižní Moravě. Moje první rybářské krůčky začaly právě zde. V rybářské organizaci jsem vedený od roku 1983. Velkou část mého rybářského života jsem se věnoval muškaření. Po roce 1997 kdy Severní Moravu postihly kruté povodně a do našich krásných řek, do té doby plné pstruhů a lipanů najely bagry za účelem regulace toku, se populace ryb na tolik snížila, že jsem pověsil muškařinu na hřebík.


Začal jsem se tedy věnovat plavačce a feederu a částečně i lovu kaprů. Ovšem uvnitř sebe jsem cítil, že to není v rybařině to co hledám. Po té co jsem se poprvé vydal s jedním známým na večerní lov sumce bylo jasno, kterým směrem moje kroky dál povedou. Láska k lovu sumců mě pak přivedla i do překrásného Španělska, které je dnes, dalo by se říci, mým druhým domovem. Na společné zážitky se těší váš průvodce Pavel Straka.

 

Honza konečný

 

Rybařina mne doprovází už od mala, kdy jsem poprvé vyrážel s tátou k vodě. Jakmile jsem dostal rybářský lístek a začal jsem výrážet na ryby sám. Propadl jsem lovu parem a ostroretek na řece Moravě. S jídlem roste chuť a začaly mne zajímat i jiné techniky než plaváná. Zde se datuje můj první kontakt s vláčením a později muškařením. Jak šel čas dál začala mne fascinovat naše největší sladkovodní ryba.Začátky sumcařiny byly krušné, první rok úplně bez úspěchu, ale vydržel jsem a zkoušel to dál. První úspěchy se dostavily brzy. Po třech sezonách na domácí vodě přišla zlomová chvíle, vypravil jsem se za sumci do Francie. Od té doby jsem procestoval několik zemí a to díky lovu sumců, za což jsem vděčný. Po italském Pádu a francouzské Rhóně, přišla řada na španělské Rio ebro, které mne učarovalo hlavně množstvím ryb. Budu se těšit na společné rybaření s Vámi. Průvodce Honza

 

Ondřej Sádlík (hrouzek)

 

Lovit ryby jsem začal  asi v 6-7letech, kdy jsem rybařil na jeden zapůjčený prut společně s tátou nebo dědou. Později jsem dostal od dědy první vlastní prut a táta mi zařídil povolenku k lovu ryb. A to byl v mém životě velký zlom, kdy  mě  rybaření natolik učarovalo, že jsem se postupně  vzdal veškerých jiných aktivit a dá se říct i kamarádů, kteří nerybařili. Pamatuji si, jak kluci kroutili hlavou, když jsem o velikonocích nemrskal pomlázkou jako všichni ostatní, ale pelášil brzo ráno s rozloženým  prutem na kole k řece. To mě drží do teď a není den, kdy bych nemyslel na ryby. Nejvíce se věnuji lovu sumce velkého, ale nadále rád lovím  ostatní druhy ryb muškařením, plavačkou atd… Při rybářských výpravách je pro mě nejdůležitější, i když se moc nedaří, vracet se s dobrým pocitem domů, že jsem to nevzdal a  pro ulovení ryby udělal co nejvíce. Myslím si, že má snaha zkoušet, vymýšlet a dělat věci dle mého pohledu co nejlépe mě již mnohokrát dovedla ke krásným úlovkům. Doufám, že mé zkušenosti Vám pomohou k vysněnému úlovku. Těším se na společné zážitky  při lovu na Ebru.

Ondřej Sádlík (Hrouzek)

 

Filip horák

 

Rybařina, to je slovo se kterým jsem spjatý již od 7 let, kdy mě táta vzal na naši říčku jménem Moštěnka. Zde ve mne vznikla ta touha se stát rybářem a to až na tolik, že když jsem v rámci školy chodil do hraní na flétnu a byla tzv. besídka ,tak místo abych se zúčastnil dané akce ,tak jsem seděl na břehu řeky a chytal jelce na třešně . Zhruba od roku 2006 se věnuji převážně lovu Sumce velkého, která ve mne vyvolala naprostou nadšenost. Vzhledem  k tomu , že se stal ze mě vášnivý lovec sumců, tak jsem jednoho den vyrazil s kamarádem na mekku všech rybářů , která se nazývá Rio Ebro na kterou jezdívám neustále a ne jen jako rybář ,ale hlavně jako rybářský průvodce, kdy mám v sobě ještě lepší požitek z toho, když druhému splním jeho rybářský sen. Věřím, že moje schopnosti Vám pomohou k dosažení rybářského snu. Těším se na Vás, průvodce Fíla

 

Pavel Kraka

 

Moje rybářské dobrodružství začalo v mé rodné vesničce Buk, která se nachází pod Boubínem.Na ryby jsem začal chodit se strejdou a dědou na místní rybník, kde jsem chytal na splávek a položenou.

Postupně jsem vyzkoušel všechny rybolovné techniky,ale nejvíc ze všeho mě oslovil lov sumců. Tato vousatá potvora mě nakonec dovedla až do Španělska, a to byl moment zlomu,Ebro mi přirostlo k srdci natolik, že jsem tu chtěl trávit všechen svůj čas a poznávat tuto vodu víc a víc. Těším se na společné rybářské zážitky.

Váš průvodce Pavel.

 

Jiří Hlaváček

 

K rybaření mě přivedl můj otec, se kterým jsem začal jezdit na Nechranickou přehradu. V té době jsem ještě neměl povolenku a tak jako skoro každý kluk jsem na pytlačku proháněl malé rybky. Když jsem si v osmi letech udělal svůj první rybářský lístek, tak nebyl víkend, abych nebyl někde u vody. Přes pytlačku, lovu na plavanou a na položenou jsem se dostal k vláčce. Ve 25-ti letech jsem se stěhoval do Kolína a tam jsem začal pomaličku poznávat kouzlo sumcařiny. Chytla mě natolik, že jsem se za každou cenu chtěl podívat do Španělska na Ebro.V roce 2018 se mi splnil sen a konečně jsem měl možnost se tam vypravit na dovolenou a zkusit přelstít nějakého toho místního sumíka. V roce 2019 jsem dostal nabídku práce tady na Ebru, rozhodování nebylo těžké a tak jsem tady. V pozici průvodce trávím v podstatě celý rok na vodě již čtvrtou sezonu.

Přijeďte za námi, těšíme se na vás, tým sumci.com a váš průvodce Jirka

 

 

 


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření