Březen na Ebru

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

   

  Březnová cesta přes Evropu do Španělska je jako zrychlený skok časem. Během jednoho dne se přesuneme ze zimy do jara. Španělské sluníčko je v březnu pěkně silné a konečně se možná taky trochu připálíte. Denní teploty se přes den pohybují kolem 14-15 °C a na sluníčku o hodně více. Ovšem hned jak sluce zapadne za horizont, nestíháme na sebe oblékat rezervní oblečení. Také brzy zrána umí trochu přituhnout. Zejména ranní přejezdy na lodi dokáží zimomřivcům slušně zatopit :) 

    Nezahřejí se ovšem jen rybáři. Také teplota vody se postupně šplhá vzhůru. Na hlavním toku 12-14 °C. V táhlých, mělkých zátokách se prohřívá až na 20°C. Pozor na hlavní tok! Oteplení v horách s sebou může přinést dávku sněhové vody.

    Co chytáme v březnu? Třetí měsíc je proslavený především candátem. Za candáty se na Ebro sjíždějí rybáři z celé Evropy.  Ryby hledáme v mělčinách, pod převislými stromy.  Často se vyskytují ve velkých počtech na jednom místě a důvěřivě atakují prakticky každou umělou nástrahu.  Apelujeme na rybaření s citem. Candáti jsou ve tření! I přes neuvěřitelný potenciál teplých vod Ebra bychom měli preferovat zážitky a krásné fotky nádherně zbarvených candátů před plněním beden filetami.

    A závěrem něco pro fajnšmekry. Milovníci těžké přívlače si přijdou na své! Kalná a studená voda rozvodněného Ebra dává možnost vyvláčet nádherné sumce. Především v oblasti přítoku je podobných nadšenců poměrně hodně a není nouze o adrenalinové zdolávačky – především z bellyboatů.

Chcete si vyvláčet candáta? Přijeďte v březnu na Ebro. Za www.sumci.com Valoš a Strakoš 

 

 


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření