Jaro na Ebru 2014.

 

Na letošní start rybářské sezóny na Ebru jsem se obzvláště těšil. Byla to pro mne zase jedna velká výzva. Rok 2013 byl rybářům milující přívlač candátů nakloněn velmi poskromnu. Můj názor proč candáti nekopou do našich gumiček, byl jednoduchý a prostý. V Pyrenejích je ranec sněhu, stále se valí sněhová voda, průtok Ebra se pohybuje i na hranici 2 000 kubíků vody za sekundu a tak nám holt candošci atakovat gumičky nechtějí.  No během jara jsem tento názor ještě ustál. Horší pak bylo to, že nám candáti brali hodně špatně i v měsíci září a říjnu a to už mé názory nikdo poslouchat nechtěl a všeobecně se tradovalo, že rybáři a sumci candáty na Ebru vymastily. Moje informace o tom, že na hranách je na obrazovce echolotu candátů všude mrak nikdo poslouchat nechtěl. Můj názor, že   neumíme své rybolovné techniky přizpůsobit letošní na candáty klimaticky špatné sezóně, nikdo nevnímal. Holt svoji vinu sveď na druhého. To je klasická vlastnost člověka.

Dost tedy k sezóně 2013 a mrkněme se na to, jak nám začala sezóna v roce 2014

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

V letošní zimní pauze nám hlídal kempík dlouholetý kamarád „Šerif“, s kterým jsem byl během zimy několikrát týdně na telefonu. Šerif je stará vydra a informace od něj jak se vyvíjí situace na vodě, jsem bral jako stoprocentní. Již na konci měsíce ledna, když bylo stálé počasíčko, a Šerif měl dny, kdy běhal po kempu v kraťáskách, jsem od něj dostával informace: „Pavlíku, už to bere vcelku pěkně, od 9 metrů do 4 metrů koušou“. Na otázku: „Kde směrem od kempu“? Odpověď zněla: „Pavlíku všude:-).“

Tato informace byla jasným znamením, že díky stálému počasí a pomalu se ohřívající vodě, se nám začínají candáti houfovat a čekají na tu správnou chvilku, aby vlítli do tření. Již začátkem února byly zprávy jasné. Šerif začal ryby lovit na hloubkách kolem 4 až 2 metrů a převážná většina candošů byla v černém kabátě.

Je velkou škodou letošní sezóny, že hromada návštěvníků Ebra, na základě horší rybářské sezóny v loňském roce, si letošní odjezd na Ebro odsunula až na měsíc duben. Moje připomínky: „Kluci neblbněte, vždyť roky před tím to fungovalo v únoru a březnu na jedničku“ - nikdo moc poslouchat nechtěl.

Já s Valoškem a Hrouzkem jsem letos na Ebru v měsíci březnu strávil 3 týdny.  Candáti nám brali  parádně. Jeden týden pravda nevyšel podle představ, na vodu se v podstatě nedalo vyjet, jak fučelo, ale jinak zahájení sezóny bylo parádní.

Největší počet candátů v jeden den, a to rovnou stovku, vyprůvodcoval Valoš, který byl v lodi s pravidelnými hosty našeho kempu a to s bandou ze Šumperka. Již několikátou sezónu náš kemp navštívil hokejista a náš velký kamarád Jarda Bednář, který letos dojel na vláčku se svým tátou a spoluhráčem Michalem Poletínem. Tato trojice s pomocí Hrouzka nalovila za dva dny úctyhodný počet 140 kusů candošů.

Party lovily candoše pro pobavení a fotku a ne pro maso.

Sumcům se náš tým s klienty věnoval poskromnu, ale párkrát jsme si jeli zpestřit rybačku a nějaký ty fousáče kluci potahali. Okounů jsme na jaro moc nepochytali, v tom se situace na Ebru nemění. Když na okouny, tak na podzim. Fotky jarních úlovků u nás v kempu naleznete na stránkách www.sumci.com v sekci novinky.

Jsem moc rád, že start sezóny letošního roku prokázal, že potenciál v přehradě Meqinenza na řece Ebro je obrovský a že candáti jsou v této krásné vodě nadále a to v obrovských počtech.

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

Za www.sumci.com Strakoš.


 


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření