Květen na Ebru, pro třešně a za kapry

Třešně v sadech se začínají červenat.  Počasí už je pro nás vysloveně letní. Teploty na sluníčku hravě přeskočí 30 °C. Davy rybářů bičující mělčiny každou gumou, kterou v krabicích najdou, mizí. Začíná období květnového klidu.

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

Mělké zátoky a příbřežní partie se rychle prohřívají. Teplota vody se začíná líbit kaprům. Shromažďují se v husté trávě lemující břehy. Velká hejna ryb se chystají na tření. Ryby ztrácejí plachost a pro mnoho rybářů jsou opravdovou atrakcí. Kolikrát za život vám budou v mělčině proplouvat i trofejní kusy přímo pod nohama!

Co budeme v květnu chytat? Pomalu skončil čas candátů. Opustili mělčiny, stáhli se na svá obvyklá stanoviště. Jsou náladoví a jejich lov vyžaduje hodně trpělivosti a zkušeností. O co přicházíme v candátech, si vynahradíme v kaprech. Ačkoli se jich hodně tře, není velký problém ulovit pěknou rybu.  Kapři se netřou všichni v jeden čas a přehrada je stále plná hladovců, kteří se těší na vaši peletu. Vyplatí se také intenzivnější krmení mixem artiklů a pelet. Taková hostina často přiláká velké množství ryb menší a střední velikosti. Prochytat se přes 70 – 80cm kapry k tomu opravdu velkému je někdy zkouškou trpělivosti. Velké ryby přicházejí mimo krmná místa, často i z dlouhých vyvážek.  Jak to vypadá se sumci? I sumec se bude pomalu chystat na tření. Lov na pelety není beznadějný, ale je přece jen obtížnější než v plném létě. V místech, kde se dlouhodobě a velmi intenzivně krmí není ulovení sumce neřešitelný problém. Začátkem května, záleží na mohutnosti přítoku, se sumci a candáti stále mohou vyskytovat na přítoku přehrady. Jsou výzvou pro každého vláčkaře. Lov je zde možný i ze břehu, ale v případě, že je přehrada plná se na přítok dá přijet i lodí. Sice roste šance na ulovení ryby, ale ochudíte se o luxusní pivko v místní hospůdce. Inu něco za něco :)

Za sumci.com Valoš a Strakoš.   

 


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření