Leden na Ebru, za pohodou a klidem

Zimní měsíce jsou pro české rybáře ve znamení půstu. Většina vodních ploch je pod ledem a rybaření na řekách také není žádný med. Jednou z alternativ je vyrazit za teplem. Přehrady na řece Ebro ve Španělsku by mohly být tou pravou volbou. 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybařeníRybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

Zima v okolí přehrad Riba Roja a Mequinenza se s českou sibérií nedá srovnat. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 12 °C. Denní maxima vystupují k 18 °C. Noční teploty sice klesají pod nulu, ale ne dramaticky.  Malým problémem jsou relativně velké výkyvy teplot v průběhu dne, na které je třeba zareagovat adekvátním oblečením. Jediným skutečným nepřítelem je vítr, který umí na Ebru občas pěkně pozlobit. Obě přehrady jsou skoro plné. Vody na přítoku má kolem 7 °C. 

Co se chytá? Zimní měsíce jsou především ve znamení dravců. Pěkně berou okouni a candáti. Ve studených měsících hledáme ryby obecně ve větších hloubkách, často i ve 25-30m. Ovšem podvodní kopce a mělčiny se třemi až čtyřmi metry vody mohou bodovat také. Je třeba zkoušet. Jaké jsou úspěšné rybolovné techniky?  Vedle klasického lovu na rybičku nesmíme zapomenout na přívlač a vertikální přívlač na velkých hloubkách.

Ani úlovek sumce není náhodný. S klesající teplotou vody jsou sumci leniví. Klasickou „španělskou“ metodou je lov na candátí hlavu ze dna. Také vábnička je v lednu úspěšná.

 

A pro kapraře máme také dobrou zprávu. Jejich miláčci berou po celý rok. Jen je třeba je najít. Kapři v zimních měsících, na rozdíl od léta, rádi zobnou kouli z domácí dílny a dávají velký prostor různým experimentům.

Jaká je zimní atmosféra na Ebru? Jedním slovem kouzelná. Především díky minimálnímu rybářskému tlaku. Zima je jediná část roku, kdy si můžete užít opravdové rybářské samoty. Všem, kteří si chtějí ukrátit zimní měsíce výlet do Španělska, můžeme vřele doporučit.

Za www.sumci.com Valoš a Strakoš.


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření