Léto v kempu 2020
 
 
Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření
 
Máme tu pomaličku konec prázdnin a tak jsem se dokopal k tomu, abych napsal alespoň pár řádků jak funguje, v této turismu nepřející době, náš kempík na Ebru na přehradě Mequinenza. Kemp po covidové pauze jsme znovu otevřeli 4. července. Od té doby máme každý týden na kempíku zákazníky. Ondra s Kačkou (Hrouzkovic) jsou v normálním pracovním procesu. Kačenka vyvařuje, drží kemp v čistotě a Ondra průvodcuje naplno. Na základě toho, že máme průvodce každý den na vodě, a i má maličkost navštívila Ebro na začátku prázdin, jsem schopen podat přesné informace o tom jaká je momentální rybařina na přehradě. 
Velmi důležitý poznatek je to, že letos je přehrada, a to i v tuto chvíli, na 90% výšky vodní hladiny. Dá se říci, že milovníci kaprařiny tak loví své šupináče přímo z terasy ubytka. Kdo krmí hodně partiklem a přidává cca 5 kg pelet každý den, tak chytá kapra za kaprem. Ten kdo jde po trofejní rybě, tak nekrmí v podstatě vůbec. Pouze na pva šňůrku přidá k montáži ze tři peletky navíc. 
Co se týká okounů, ti berou v místě čerpaček na vodu na pilkříky 15 gramů spolehlivě. Na gumy okouni zatím nebrali v podstatě vůbec. Je to ovlivněné tím, že i v jarních měsících v době tření byla přehrada plná po okraj. Tím došlo k perfektnímu výtěru všech druhů ryb a přehrada je momentálně narvaná potěrem. Okouni tak na hopsající gumky kašlou a neatakují je. Pilkr v místě, kde hejna okounů odpočívají, ale funguje velmi dobře. Blýskajícímu kroutícímu se želízku zvědavý ogoš neodolá. 
Candáti letos berou pouze na vláčku v jezech. Na stojaté vodě, nebo v mírně tekoucích částech přehrady candáti gumy prozatím neatakují. Věřím, že se vše bude s přicházejícím podzimem měnít. Ubyde plůdku, veškeré drávé ryby žijící v přehradě množství rybiček zredukují a tím candáti začnou do gum zase pěkně kopat. 
Co se týče sumců. Jak na Facebook, tak i na naše stránky www.sumci.com vkládáme každý týden ze pár fotek jak sumíčci na přehradě berou. Podle Hrouzka je to totální blbost :-))))).  I já osobně jsem to mohl na začátku prázdnin na Ebru zažít. Sumci berou prostě úžasně. Preferujeme pouze lov za pomoci vábničky. Jako nástraha postačí rousnice nebo pijavice. Sumci reagují a atakují nástrahy fakt parádně. Za 14 let, co jsem na horní přehradě, jsem takové vábničkové šílenství ještě nezažil. Čím to je? Je to jednoduché. Přehrada je v podstatě prázdná. Po vodě nelíta loď za lodí, na mnoha kilometrech člověk nepotká rybáře. Tím mají sumci pod vodní hladinou neuvěřitelný klid a když uz jim nad hlavou někdo zavábí je to pro ně svátek. Běžně se za pár hodin na vábničce uloví od 5 do 8 kusů trofejních ryb. Rybám pod 180 cm se s nástrahou uhýbá. Ten kdo se nebojí a nevnímá mediální a politickou blamáž, miluje lov sumců za pomoci vábničky, ať neváhá a na Ebro si zaklepat zajede. Pokud se svět uklidní, tak se toto sumcovábničkové šílenství opakovat nikdy nebude. 
Ještě, abych nezapoměl, novinkou pro letšní rok v našem kempu jsou belly boaty od Illexu. 
Na závěr těchto řádku bych vám čtenářům chtěl popřát pevné zdraví. Hlavně psychickou pohodu. Věřmě že mediální šílenství brzy skončí a bude opět doba veselejší. 
 
Hodně zdaru nejen na rybách vám přeje Strakoš  :-)

 


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření