Přelom července a srpna na Ebru 2009

 I  tato výprava byla úspěšná. 
Na přelomu měsíce července a srpna jsem navštívil jako průvodce, letos již po několikáté přehradu Meqinenza na řece Ebro. Tentokrát jsem měl tu čest průvodcovat trojici vášnivých rybářů z Moravy. Jak je to již pravidlem byli jsme ubytováni na vile pana Zdenka Káry odkud jsme vyjížděli na naše každodenní rybářské výlety. Jako první metodu lovu sumců jsme otestovali troling s woblery, který  poslední dva měsíce fungoval na výbornou. 

Tentokrát to ale nebyla žádná sláva. Na přehradě došlo k silnému poklesu vody. Tím se často vázlo o zatopené stromy a přicházeli jsme tím o pěknou řádku drahých nástrah. Ale i přesto přeze všechno se podařilo mému kolegovi (rybářskému průvodci) Martinu Nečekalovi ulovit sumce 223cm na  candátového woblírka se šňůrou o nosnosti  22kg. Martin jel s námi tentokrát na Ebro s tím, že si zarybaří sám, bez klientů a když bude potřeba, tak mi pomůže s chystáním potřebného vybavení a podobně.

To, že zažije takový souboj o tom se mu zajisté ani nesnilo. 

Vše jsme pro vás návštěvníky těchto stránek natočili na kameru, tak jak bude trochu více času, video na stránky nahrajeme. Jinak fotografie jsou již v sekci fotogalerie s přáteli.

Během dalšího trolování jsme ještě ulovili pár dorostenců kolem metru a jednoho sumíka kolem 160cm. 

Jako další metodu lovu jsme vyzkoušeli bójkování přes noc, při čemž jsme použili jako nástrahu nalovené kapry velikosti mezi 50-60centimetry.

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

I takto se nám podařilo sumce ulovit. Zdolal si ho Libor, který si tím zvýšil svůj osobák na 206cm.

Kluci se hodně bavili i lovem kaprů, největšího si zdolal Filip, jeho šupináč měřil 96cm.

Často jsme během dne vyjížděli i na vábničku, ryby reagovaly pěkně. Největší sumci měřili 201 a 210cm, které si zdolal Filip s Michalem. I jejich souboje jsme natočili na kameru a na stránky je vložíme. Dorostenců kolem metru si kluci vytáhli nespočet. Candáty jsme taktéž zkoušeli potrápit, lovili jsme je na ouklejky ze dna, ale když nějaký ten zubatec zabral tak měl jen kolem 50 cm nebo nám rybičku zhltl malý sumík.  

Co napsat závěrem. Parta jsme byla parádní. Vypilo se dost a dost, břicho mě od smíchu bolí ještě teď. Nikdo s chlapů nestresoval,kdy že ten sumec zabere a nakonec si všichni ulovili vysněného krasavce přes dva metry. Čímž si každý zvedl svůj osobní rekord. Opět budu na Ebro s díky vzpomínat, že mé maličkosti a dnes již mým přátelům dopřálo tolik rybářských zážitků.

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

  

Za sumci.com Pavel Straka.

 


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření