Únor na Ebru – přívlač s překvapením

 

Zatímco česká zima je letos hodně zlomyslná, ta španělská se zatím chová tak jak má.

Měsíc únor, zejména jeho začátek, je hodně podobný lednu. Po hladině přehrady se stále pohybuje minimum rybářů a převládající klid ostře kontrastuje s letními tlačenicemi.

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření   Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření   Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

Denní teploty začátku února v podstatě kopírují měsíc leden. Ve dne se vyšplhají k příjemným 11°C, koncem měsíce i 13°C. Přes poledne využijete na sluníčku i trička s krátkým rukávem. Stejně jako v minulém měsíci nás může překvapit hodně čerstvý vítr.

Nedostatku vody se bát nemusíte. Přehrady jsou plné. Průměrná teploty vody na přítoku je 8-9°C. Koncem měsíce se pomalu probouzí španělské jaro. Sněhu v Pyrenejích sice není tolik jako v minulém roce, ale i tak sebou oteplení může přinést vlnu sněhové vody, která rybářům radost rozhodně nepřinese. Naštěstí je horní přehrada natolik rozlehlá, že s dobrou lodí studené vodě „ujedete“.

Začátkem února rybaříme podobně jako v lednu. Okouny a candáty chytáme ve větších hloubkách a to jak klasickou tak vertikální přívlačí. Osvědčují se nejen různé druhy gumových nástrah, ale i relativně málo okoukané pilkry. Koncem měsíce se začínají candáti připravovat na tření a houfují se v ústí zátok. Právě zde na vás často čeká adrenalinové překvapení. Malé gumové nástrahy se líbí také velkým kaprům. A ruku na srdce, devadesátka kapr na patnáctigramový vláčák je výzva pro každého.

Sumci stále ochotně sbírají rybí tozra ze dna. S rostoucí teplotou vody a hlavně díky několika měsíčnímu klidu je hodně úspěšná vábnička, kterou nám může hodně znepříjemnit jen silný vítr.

Rozhodujete se mezi lyžováním a rybařením? Spojte vše dohromady! Pyreneje jsou od přehrad co by kamenem dohodil a zbytek došel.:-)

 

 Za sumci.com Valoš a Strakoš.

 

 

 

 

 


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření