Duben 2010 na EBRU

Vážení čtenáři těchto řádek. Rád bych se s Vámi podělil o náramně prožitý týden na Ebru ve společnosti klientů, které jsem měl tu čest průvodcovat. Na jarní výpravu jsme se vydali tentokrát ve dvou skupinách. Jedna partička v sestavě Pepča, Aleš, Ivo a Jirka jeli na Ebro tranďákem, za kterým nám táhli (lodičku) Nitro s motorem o síle 250 koňských sil.  Já jsem s druhou polovinou party, a to rodinkou Zimanovou, ve složení Peter, Patrik, Marko, letěl letadlem.

 

Strategie na tento týden lovu byla jednoduchá. Jaro je na Ebru nejlepší termín k lovu candátů na gumy a právě i z tohoto důvodu se na Ebro táhla loď s tak silným motorem, abychom projezdili co největší část přehrady a candáty, kteří budou při chuti, jsme rychleji našli. Rozdělili jsme se tedy druhý den po příjezdu na 2 skupiny s tím, že se každá loď rozjede na opačnou stranu od kempu, kde jsme byli ubytováni a budeme se průběžně informovat o průběhu lovu. Ovšem co čert nechtěl, po spuštění Nitra na vodu a přidání plynu nad dva tisíce otáček, se z palubovky ozval nepříjemný pískavý zvuk, který nám oznamoval, že máme na motoru závadu. Nezbývalo tedy nic jiného, než odvézt loď do nedalekého servisu v městečku Caspe, kde nám bylo oznámeno, že loď nám opraví za dva dny.

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

Tudíž jsem já s rodinkou Zimanových šel vláčet do nedalekých zátok ze břehu a druhá parta vyrazila vyhledávat candáty z mé lodě, kterou si o de mě kluci zapůjčili na celou dobu pobytu. Ze břehu se nám podařilo pochytat 12 candátů, kluci z lodě dosáhli úlovku asi 6 kusů. Ovšem již v tento den bylo jednoznačné, že candáti budou kousat jen v dopoledních hodinách. Po té už byla veškerá snaha přimět candáta k záběru zcela zbytečná. Další den probíhal zhruba ve stejném scénáři. Třetího dne nám byl dle slibu vydán opravený člun Nitro a mohli jsme konečně vyrazit na místa, kde jsem v tuhle dobu očekával candáty v co největších počtech.

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

Patrikův člun letěl po vodě neskutečných 85 mil v hodině (což je 136 km za hodinu). Musím uznat, že tato loď co se týče vláčení, je absolutně dokonalá. Stabilita této lodě je neuvěřitelná a možnost rychlého přejetí na různá stanoviště je vážně pecka. Takové vychytávky jako nádrže na ulovené ryby s průběžným automatickým vyměňováním vody, přední elektromotor na nožní pedál se zabudovaným sonarem, úložné prostory na pruty a další vybavení dělají z této lodě špičku na trhu. 

Jak by řekl můj bratránek - až budu velkej kluk, tak si tuto hračku koupím. Jak jsem již podotknul na začátku, candáti nám nástrahy atakovali pouze v dopoledních hodinách, leč i přesto jsme denně nalovily cca 15 kusů solidních candošků kolem 60 cm. Největší kousek měřil 76 cm a ulovili jsme ho na woblera na troling. V odpoledních a večerních hodinách jsme se bavili lovem sumců na vábničku. Nejvíce byl tímto lovem zapálen Alešek, pro kterého to byla dá se říci vábničková premiéra a dařilo se mu, na to že voda měla kolem 13°C, opravdu skvěle. Vyvábil si zcela sám několik dorostenců a dvě solidní ryby 150 a 170 cm. Já jsem si jezdil zavábit s rodinkou Zimanových v nočních hodinách a taktéž jsme pochytali ze pár metrovek a jednu stošedesátku. Poslední den lovu jsem si vyrazil na vábku s Jirkou a po asi půl hodině si Jirka zdolal sumíka 203cm. 

Co mě na této výpravě překvapilo, byl úlovek Ivoše, který při vláčce chytil krásného okouna říčního měřícího 38 cm. I pro tentokrát to byl na Ebru skvěle prožitý týden. Se skvělou partičkou již pravidelných návštěvníků přehrady Meqinenza na řece Ebro. Více o tom jak jsme na Ebru pochytali i v jiné období se dočtete na www.sumci.com.         

 

Hodně nejen rybářských úspěchů přeje Pavel Straka.  

 


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření