Červenec na EBRU 2009

 

Těchto pár řádků bych chtěl věnovat vám čtenářům a  pětici chlapíků z Čech, které jsem měl tu čest průvodcovat na sluncem rozpáleném Ebru . V loňském roce mě kontaktovala na základě mích webových stránek čtyřčlenná skupinka zapálených rybářů v sestavě (Petr, Pavel, Ivoš a Vítek). K této čtveřici jsem po dohodě připojil ještě Jakuba Navrátila, kterému u sebe na stránkách nabízím na prodej jeho skvělé vábničky. A nyní  jak vše proběhlo a co jsme pochytali.

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření   Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

Dne 26. června jsem přistál společně s Jakubem N. ve španělské Barceloně, kde mě vyzvedli dva kamarádi, aby mě odvezli na vilu do Caspe kam za mnou následujícího rána dorazí zmiňovaná partička z Čech.

 Díky tříhodinovému zpoždění letu jsem na vilu dorazil až kolem 2 hodiny ranní, tak jsem si šel rychle

alespoň na chvíli dát dvacet. Předpokládal jsem, že partička, která jede z Čech autem tu bude co nevidět, tak ať si chvilku dáchnu. Kolem 7 hodiny ranní mi zvoní telefon, že kluci jsou někde u Caspe.Vyšel jsem tedy před vilu a v tu chvíli mě pánové míjeli svým multivanem. Po přivítání a seznámení s personálem vily

jsme probrali rybářské náčiní kluků a mohli jsme již vyrazit na ryby.

 

 Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření   Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

Můj plán lovu sumců, o kterým pánům převážně šlo, byl následující - rozdělit partu na dvě skupiny. Jednu nechat na břehu ať se baví lovem kaprů, kteří jsou na této vodě, pokud víte na co, při chuti takřka pokaždé.

 A druhá polovina půjde se mnou na loď s tím, že pojedeme troling a pokud nám nebude foukat, tak někde podél koryta u skály zkusíme zavábit a jako nástrahu použijeme rousnice.

 

Mimo trolingu a vábničky jsme s chlapama jeden den zkusili lov na halibutí pelety, ale při této metodě lovu jsme úspěchu nedosáhli. Ne, že by tato metoda lovu na místní vodě nebyla účinná, ba naopak, ale v den kdy jsme na pelety vyrazili, tak sumci prostě nebaštili. I když musím přiznat, že vedle nás lovící kolegové průvodci každý po jednom sumci ulovili, ovšem to je velmi špatný výsledek.

 Poněvadž když sumci na pelety alespoň trošku berou, tak je běžný úlovek i pět sumců za dopoledne. My, ale štěstí neměli. Tímto chci partě poděkovat za jejich skvělí přístup k tomu, že ryby ten den nebraly a necítil jsem žádné výčitky za utracené eura za pytel pelet.

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření   Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

Po zkušenosti s peletami jsem kluky nechal raději nachytat nástražní kapry a vyvezl jsem jim před setměním 4 montáže na vodu. Kolem 24 hod. přišel jeden záběr, Ivošek si zdolal sto šedesátku, ale pak již záběr na další pruty nepřišel.

Jednoznačně nejúspěšnější metodou lovu v tomto parném období, kdy se teploty přes den pohybují i přes 50°C a v noci přes 30°C, byl  troling na voblery .Touto metodou si kluci zdolali sumce – Ivoš:176cm, Jakub:187cm, Petr:188cm, Pavel: 214cm.

 

 Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření   Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

Jeden den jsme vyrazili ozkoušet lov sumců i na splavávanou  a v tento den si sumce zdolal i Vítek a jeho krasavec měřil 216 cm.

Hodnocení týdenní výpravy na Ebru v měsíci červenci - celkem jsme ulovili 27 sumců převážně na troling a vábničku.Candáty jsme při trolingu ulovili pouze dva, ale vláčeli jsme jen sumčí nástrahy větší velikosti, tudíž záběr od candáta byl více méně náhoda. Kaprům se kluci věnovali pouze 2 dny a to velmi ležérně a i přesto jich pochytali velké množství, největší z nich měřil solidních 90 cm.

Co napsat závěrem? Poděkování celé pětici vášnivých rybářů, kteří s mojí maličkostí vydrželi. Pánové byli super parta. Bylo mi velkou ctí s nimi strávit týden u vody. Taktéž musím poděkovat personálu z vily Verči a Jakubovi za jejich ochotný přístup, stravu, čistotu a trpělivost s bandou rybářů.

 

Za www.sumci.com Pavel Straka

 

 Pokud vás zajímá jak jsme na Ebru pochytali i v jiné měsíce, tak vše se dočtete na  webowých stránkách www.sumci.com nebo mě můžete kontaktovat na telefonu +420 608 141 948

 

 


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření