Duben na Ebru – když Apríl útočí

Nejen v Čechách může duben překvapit. I ve Španělsku může být počasí jako na houpačce.

Zatímco minimální teploty tak tak přesáhnou 6°C, ty maximální se šplhají až k 21 °C. Jsou to samozřejmě teploty ve stínu a těch 21 °C je pro našince krásné léto. Na příjemné teploty reagují i místní ovocné stromy. Toužíte-li políbit partnerku pod rozkvetlou třešní, máte nejvyšší čas, na 1. Máje si třešně spíše natrháte.

Vody v přehradě je stále dostatek. Stejně jako v březnu může pozlobit sněhová voda.

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

Co na rybách. I duben je považován především za candátové období. Zatímco pro začátek měsíce to určitě platí, jeho koncem aktivita candátů klesá a nalézt je, je stále těžší. Dominující rybolovnou technikou je přívlač.

S oteplující se vodou roste především aktivita kaprů. Teplá voda umožňuje hojnější krmení peletami, které zdejší kapři milují. Ačkoliv se v mělkých partiích zátok shromažďují jejich hejna ke tření, donutit již vytřené nebo ke tření se chystající kapry není velký problém.   Zajímavá je především velikost lovených ryb. Stále častěji se daří přelstít kapry přesahující jeden meter délky. A při pečlivém vážení i třicet osm kilo…. APRÍL J

Při lovu sumců se spoléháme hlavně na klasické „studené“ techniky. Také vábnička by nemusela být od věci. Zahraniční sumcaři začínají tahat pěkné ryby na pelety.  Ovšem zatím se nejedná o pravidelné úlovky a množství pelet vynaložené na jednu rybu je příliš vysoké.  Koncem měsíce se sumci mohou také začít třít a tím nastává malá okurková sezóna.

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

I duben je krásné období, ve kterém se na Vás na Ebru těšíme. Strakoš a Valoš – sumci.com


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření