Jaro v kempu sumci.com

 

Dnes máme 24.4.2019 a tak je nejvyšší čas napsat pár řádků jaká byla letos jarní sezóna v našem kempíku.

I v letošní sezóně nám odfrčel personál na Ebro po pražské rybářské výstavě For Fshing na konci února.

Já se zaletěl mrknout na kemp první týden v březnu. V tento termín byla přehrada Meqinenza plná vody až po pobřežní keříky a candáti nám začali najíždět do tření. Dva dny po příjezdu jsem jezdil v okolí kempu a vyhledával stanoviště černých naježených krasavců. Každý rok je jiný a nejde se v podstatě spoléhat na to, že by se dalo nachytal pokaždé na stejných místech. Po dvou dnech hledání a paběrkování jsem stanoviště candátů našel a rybačka letošní sezóny tím byla úspěšně zahájena.

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

Následujích pár dní jsem si do mého odletu do ČR fajn zarybařil. Další týdny byly pro naše průvodce problematičtější, protože začali rapidně upouštět přehradu. Zřejmě proto, že vodohospodáři očekávali, na základě meteorologických předpovědí, rapidní nárůst přítoku. Jenže co čert nechtěl, po upuštění přehrady k srážkám v oblasti Pyrenejí nedošlo a přítok do přehrady byl spíše podprůměrný. Musím tímto poděkovat našim průvodcům, kteří nelenili a vyhledali super místa k lovu candátů v oblasti přítoku. Naši hosté díky tipům našich šikulů lovili i 100 candátů denně. Dostal jsem řadu pochvalných e-mailů na práci našich kluků. Převážná většina hostů se zaměřila na lov candátů na gumy. A pro spestření si někdo povodil na vláčku i sumíky. Ti brali na jámkách a vracácích taky parádně. Jsem rád, že letošní překvapivý pokles přehrady nebyl díky průvodcům žádný problém a naši hosté si ve většině případů rybačku užili. Já si zaletěl na Ebro ještě na 14 dní na začátku dubna. Na řeku cca 5 km pod splav v Escatrónu jsem se s partou vydal jeden den. V šesti jsme vyvláčeli 80 candátů a 6 sumíků. Další dny, když nefoukal silný vítr, jsem rybařil z lodě. Candáti již byli v tento termín vytření. Nejčastěji jsem lovil na hloubkách 10 - 14 m, hlavičky jsem volil od 15 do 25 g. Podle reliéfu dna a podle větru. Čím byl větší vítr nebo kolmější místo lovu, tím težší jsem volil jigovou hlavičku. Gumy jsem používal od firmy Gunki a to kopyta ve velikosti 7-12 cm. Nej barva byla zelená fluo. Gunki náš kemp sponzoruje již několikátý rok. Tímto bych chtěl za sponzoring moc poděkovat. Gumy od této firmy fungují na Ebru přímo skvěle. Jsem na Ebru v pozici průvodce dvanáctý rok, gum jsem vyzkoušel od všech možných firem mraky. Ale gumy od firmy Gunki nejde na Ebru, dle mého názoru, ničím nahradit. Z tohoto důvodu jsem prodejce v ČR, s návrhem spolupráce, oslovil. Co mě v letošním dubnu velmi potěšilo, bylo jak pěkně brali na gumy i solidní okouni. V jeden den jsme s dlouholetým kamarádem Jiříkem Kamžou ulovili i cca 20 okounů přesahujících 40 cm. Na duben to bylo pro mě velké pozitivní překvapení. Chvilku jsem testoval i vertikálku. I když jsem kotvil na jednom místě, candáti smáky atakovali vcelku dobře. Vertikálka fungovala na cca 20 metrech. Letos jsem na Ebru strávil 4 týdny. Aktivita candátů je zatím v letošní sezóně podstatně lepší než v loňském roce. Přisuzuji to tomu, že v zimních měsících byla přehrada hodně upuštěná a dravci značně pročistili velká hejna malých rybiček. Tím nemají candáti tolik bašty, jak tomu bylo po celou loňskou sezónu a důvěřivě tak útočí na naše gumové nástrahy. Na Ebro se budu vracet na konci května a věřím, že kopance do gum od candošků budou nadále pokračovat :-). Co se týče sumců, ti berou i v letošní sezóně stále dobře. Účinný je trolling, bójky i podvoďáky. Sumčí vláčka taky stojí za to :-). Vábka začne podle mého frčet na plno až tak od poloviny května.

Pro ty z vás, které zajímá jak jsme na kempu v lovu ryb úspěšní, vkládáme pravidelně každý týden na naše stránky www.sumci.com nové fotografie části úlovků našich hostů a průvodců. Aktuální fotky naleznete na stránkách v odkaze novinky.

 

Za sumci.com Strakoš.

 


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření