Listopad na ebru 2008

Vážení čtenáři a příznivci časopisu rybářství. Jak jste si již mohli všimnout z předchozích vydáních tohoto časopisu,  jsem častým návštěvníkem přehrady Meqynenza na řece Ebro ve Španělsku. I v chladnějším měsíci listopadu jsem neodolal pokušení a vyrazil jsem si společně s kolegou vyzkoušet jaká  rybařina je v této jinak sluníčkem prohřáté krajině. I pro tentokrát, jak je to již pravidlem, jsme bydleli ve vile pana Zdenka Káry, která se nachází na horní přehradě, poblíž městečka Caspe. Ve vile byla ubytována ještě jedna partička 4 chlapíků z Čech,  kteří dorazili výhradně na lov candátů a musím uznat, že se jim opravdu vedlo skvěle. Tato čtveřice lovila candáty klasickým způsobem na těžko s cca 25gramovým olůvkem a jednoháčkem na živou ouklejku. Nahazovali tuto montáž cca 20 metrů od břehu tak na šesti metrovou hloubku a dařilo se jim velmi slušně. Běžně nachytali touto metodou kolem 20-ti candátů (průměrné velikosti 60 cm) za den. V jeden den se jim dokonce podařilo nachytat celkem 35 kousků z nichž největší měřil 83cm. No a nyní pár řádků k tomu, jak jsem dopadl já s kolegou.V první řadě jsme chtěli vyzkoušet jestli i v tomto období na přehradě sumci přijímají potravu.

 

 Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybařeníJiž v minulosti jsem na horní přehradě v chladném období (v měsíci lednu a únoru) sumce lovil na nastražené candátí torza a hlavy, ovšem to nebyla s prominutím taková kosa jako tentokrát. Tudíž jsme tuto metodu, u které se sedí celí den na břehu a pruty se musí neustále hlídat, okamžitě zamítli. Raději jsme se zakotvili na lodi a  spustili jsme nastražené plotice o velikosti 15 cm asi tak metr nade dno. Pruty jsme umístili do stojanů a nechali jsme je vlastnímu osudu. Sami jsme se raději věnovali lovu candátů. Po asi dvou až třech hodinách záběr opravdu přišel, následoval menší souboj a sumíka  jsme měli v lodi. Sumík měřil 165 cm ,takže žádný obr, ale na to že voda měla teplotu 8 stupňů, byla kalná jak kafe a člověk byl zmrzlej i v lyžařských hadrech, tak to byl pro nás nadlidský výkon. Následující dny jsme se už raději věnovali pouze vláčení candátů.Že by jsme s touto metodou lovu byli nějak úspěšní se říci nedá, ale při takovém počasí nás vláčka bavila nejvíce a člověk se alespoň trošku tím pohybem zahřál. Jeden z mých známých, který tráví na Ebru již několik let, byl ve vláčce úspěšný mnohem více než já s kolegou. Přisuzoval tento úspěch tomu, že z lodě nespouští žádnou kotvu, ale drží se na  místě lovu elektromotorem řízeným přes satelitní systém gps, který je umístěný na přídi lodě a jako nástrahu nepoužíval gumy, ale ouklejku na Drachkovičově systémku. Touto metodou byli schopni nachytat ve třech lidech i 60 candátů za den.

 Hloubka, na které chlapy takto vláčeli, se pohybovala někde kolem 25 metrů. Co napsat závěrem? Pokud vás baví lov candátů ze břehu na živou rybku, zachytáte si skvěle, pokud umíte vláčet na velkých hloubkách a máte k tomu zmiňované prostředky tak se taktéž pobavíte a skvěle si zarybaříte. Já s kolegou jsme tentokrát nijak valně úspěšní nebyli, ale na Ebru se skvělým servisem na vile pana Zdenka Káry, který se nám snažil pobyt co nejvíce zpříjemnit, bylo i pro tentokrát fajn. 

Pár řádků o tom jak si můžete zarybařit na Ebru i v jiných měsících se dočtete na stránkách www.sumci.com

Další dotazy o rybaření ve Španělsku vám zodpovím na telefonu +420 608 141 948

Hodně příjemných zážitků u vody a zdařilých úlovků Vám přeje Pavel Straka

 


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření