Lov sumců na vábničku

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

K tématice lovu sumců za pomocí vábničky již bylo napsáno stovky možná i tisíce řádků. Mě osobně lov za pomoci kousku dřeva baví, po letech strávených na sumcích, ze všeho nejvíce. Pokusím se vám poskytnout pár rad, jak sumíka přimět k tomu, aby vám zaútočil na vaši nástrahu.

Prvním předpokladem k tomu, abyste nějakého fousáče ulovili, je naučit se dobře klepat vodu. Nedoporučuji se učit vábit na vodě, kde do budoucna chcete sumce lovit. Čím více je voda oklepaná tím méně vám ryby budou reagovat a baštit vaše nástrahy.

 

Co se týče vybavení. Já osobně včetně mých kolegů používáme pruty o nosnosti 200-1000 gramů v délce 210 cm. Nepoužíváme navijáky, ale multiplikátory a to z důvodu plynulejšího spouštění nástrahy do potřebných hloubek. Šňůry používáme o nosnosti od 57 kg. Olova podle hloubky, proudění vody a velikosti nástrahy od 150 -350 gramů a vždy doutníkového tvaru. Velikost háčků se odvíjí taktéž podle nástrahy ať jsou to jednoháčky nebo trojháčky, vždy používáme pouze nerezové od firmy Owner. Obratlíky od 120 kg.

Umělá chobotnice na jarní lov Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

Nástrahy volím podle místa lovu a ročního období.

 

NA Ebru:

Jaro - gumová chobotnice a na háček vnitřnosti z candáta.

Začátek léta- čerstvé kalamáry.

Během léta- ouklejky jednu a více.

Podzim- Candát, okoun.

Zima – Co seženu.

 

V České Republice když už na vábničku vyrazím, preferuji pijavice, a když je neseženu tak rousnice.

Co mohu ze svých zkušeností poradit k samotnému vábení?

Naučte se mimo revíry, třeba v bazénu na zahradě, pořádně „bóchat“. Až si budete jisti, že váš zvuk je to pravé ořechové, můžete vyrazit na vodu. Pořiďte si lodičku- stabilní, ne gumák bez podlážky a podobně. Dále budete potřebovat echolot (sonar), který má funkci stínování (vypněte symboly rybiček). Náš tým nejraději používá Humminbird 718X je to sonar kolem 8.000,- Kč a udělá ranec muziky. Vábničku si kupte kvalitní z jednoho kusu dřeva, ne šmejd lepený z několika kousků.

Na samotné vodě, po tom co na obrazovce echolotu vyčtete nástrahu, olovo a reagující sumce, jste na d

obré cestě k tomu sumíka ulovit. 

 

 

Čím méně bude lokalita vašeho lovu vábená, tím méně toho musíte s vábničkou umět a sumec vám nástrahu určitě atakuje. V případě, že budete na ovábené vodě a ryby vám nebudou i přes jejich reakce nástrahu atakovat, pak nevabte monotónně ve stejných intervalech, ale naopak zkuste dát sérii několika rychlých úderů po sobě, nebo zvětšit hlasitost úderu.

Pamatujte na jednu podstatnou věc a to, že sumec neví o nástraze, která je pod ním. Pouze o té, která je v jeho úrovni nebo nad ním. Tudíž když budete mít nástrahu například v deseti metrech a sumec vám přijede do vábeného místa z boku třeba v 8 metrech, je potřeba k němu nástrahu vytáhnout. Jinak se záběru určitě nedočkáte. Dále pamatujte na to, že „multík“ musíte mít dotažený tak, aby při záseku, který musí být razantní, nedošlo k proklouznutí brzdy. Dále nespěchejte se zásekem. Vyčkejte až vám sumec prut pěkně ohne a pak řádně zasekněte.

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

 

 

 

Hodně úspěchů nejen u vody za www.sumci.com přeje Straka Pavel.

Vaše dotazy rád zodpovím na telefonním čísle 00420 608 141 948.


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření