Únor na Ebru 2009

Vážení čtenáři ,

i v měsíci únoru jsem neodolal a moje rybářská vášeň mě opět odvlekla na podle mě jedno z nejlepších dostupných rybářských míst naší planety. A to na přehradu Meqinenza na řece Ebro ve Španělsku. Na tento výlet jsem se vydal společně se svým dlouholetým rybářským parťákem Marcelem a cílem našeho výletu bylo zjistit, zda i v tento měsíc na přehradě berou candáti. Naše základna přechodného pobytu byla, jak je to již pravidlem, na  vile pana Zdenka Káry, která se nachází poblíž městečka Caspe. Znovu musím konstatovat, že jsme byli se servisem této vily nadmíru spokojeni. Novinkou u Zdenka je, že přijal nového kuchaře Láďu, kterému chci tímto poděkovat za jeho kulinářské umění.

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření   Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření   Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

A nyní se vraťme k tomu, jak jsme dopadli s Marcelem co se týče lovu candátů. V měsíci únoru se nejvíce osvědčila metoda na položenou, na živou či mrtvou ouklejku. Když jsme používali mrtvou rybičku, tak jsme ji vycpávali plovoucí pěnou. Vláčet různé gumy jsme taktéž zkoušeli, ale nedosáhli jsme nijak valných úspěchů. Položená ale fungovala výborně. Za odpoledne nebyl problém nachytat i kolem 15 candátů. Průměrná velikost lovených ryb se pohybovala kolem 60 cm a největší candáti měřily 74,75 cm.

 

Po třech dnech lovu candátů se totálně utišil vítr, hladina byla jak olej a teplota vzduchu se pohybovala v odpoledních hodinách kolem 20°C. Za takových podmínek by byl hřích nezkusit vyjet na vábničku. A tak jsme se spojili společně s mým dlouholetým kamarádem a kolegou průvodcem Lukášem Damborským a vyrazili jsme si po dva dny zaklepat do vody. Překvapením pro nás bylo, že ryby reagovaly vcelku solidně, i když teplota vody byla pouhých 8°C. Za dva dny jsme pochytali celkem 8 sumečků ve velikosti kolem metru. Velkých jedinců jsme měli u nástrah pomálo, zabral nám pouze jeden, ale zaseknout se nám ho nepodařilo. Ovšem na únor jsme si s vábničkou i tak super zachytali.

 

Zároveň se mnou a Marcelem byli na vile ubytovaní ještě dva chlapíci z Čech, kteří se bavili lovem kaprů. Jako nástrahu používali halibutí pelety. Kapři byli i v tuto dobu při chuti, ale bylo potřeba jim nástrahu vyvážet lodí cca 200 metrů od břehu alespoň na hloubku kolem 8 metrů. Na odhoz v cca 4 metrové hloubce kapři nebrali, i když se tam běžně ukazovali na hladině. Největší kapři, které se podařilo chlapům zdolat měřili 92,93cm. To je asi tak vše co jsem Vám chtěl sdělit o tom, jak berou ryby v měsíci únoru na Ebru.

 

A nyní pár řádků Vašich nejčastějších dotazů, které mi posíláte na můj e-mail: 

1) Na kolik přijde cesta z Čech do Španělska autem?

Cca 20.000,- Kč včetně dálničních poplatků. 

2) Na kolik přijde cesta letecky?

Od 2500,- Kč do 6000,- Kč na osobu podle termínu letu, včetně poplatků. 

3) Na kolik přijde zapůjčení auta na letišti v Barceloně?

Kombikový vůz cca 6500,- Kč na týden. 

4) Na kolik přijde týdenní pobyt na vile pana Káry?

13.000,- Kč, včetně plné penze, noclehu a lodi na osobu na týden. 

5) Kolik stojí povolenka na lov ryb ve Španělsku?

11,- Eur = cca 330,-Kč na rok. 

6) Na kolik prutů se může lovit a do kolika hodin?

Lov na dva pruty a do 24.00 hod. 

7) Potřebuji oprávnění ve Španělsku na řízení motorové lodě?

Do obsahu motoru 13,5 koňských sil ne.

Další informace, které by vás mohli zajímat, se dočtete na stránkách www.sumci.com

Hodně příjemně strávených chvil u vody přeje Pavel Straka.

 

 


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření