Září na Ebru - měsíc plný krásných úlovků
 
Je začátek října a tak jsem usedl po delší pauze ke klávesnici, abych trošku poinformoval čtenáře o tom, jaký byl měsíc září na přehradě Mequinenza na řece Ebro. Já osobně jsem strávil v září na Ebru prvních čtrnáct dní. Jak je to již pravidlem, proběhla i hlučná oslavička mých narozenin, ale naštěstí jsme tento veselý večírek  přežili ve zdraví :-) Kdysi jeden z průvodců na Ebru prohlásil: "Nezachlastáš, nezachytáš". Tak jsme toto pořekadlo spojili s narozeninovým večírkem a musím říci, že následující rybačka našeho pobytu neměla chybu. Co se týče aktivity sumců, ta byla v měsíci září parádní. Nejúspěšnější metodou lovu byla vábnička. Sumci reagovali skvěle na hloubkách od 8 do 14 metrů. Celkově celý měsíc málo foukalo a tak měli průvodci s hosty prostor se  této atraktivní metodě hodně pověnovat. I za mírného vánku se podařilo ulovit několik krásných sumců nad 220 cm. Loď průvodci udržovali na místě buď  kotvou vyvázanou za záď lodi nebo příďovým elektromotorem s funkcí GPS. Pomocí vábničky se během měsíce pochytalo určitě ke stovce trofejních sumců od 180 do 235 cm. Otatní rybolovné techniky jako bójky a podvoďáky fungovaly taky parádně. Nebylo potřeba jezdit od kempu nijak daleko. Díky poklesu vody se držela hejna sumců v oblasti zatopených stromů a na jamách. Tudíž nebylo nijak složité fousáče přelstít. Přívlači sumců se v září na rozdíl od prázdninových měsíců v podstatě nikdo nevěnoval. Průtok Ebra byl spíše nižší a do splavů nad přehradou sumci v potřebných počtech nenajížděli. 
 
Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření
 
Co se týče aktivity candátů, ta se od konce prázdnin hodně snížila. S poklesem vody v přehradě sjela obrovská hejna rybiček do oblasti našich oblíbených vláčecích lovných míst. Co se na přehradě poprvé objevilo v ohromných hejnech, byl cejnek malý neboli skalák. Předchozí dva roky se čas od času nějaký ten skaláček ukázal, ale teď jich je v přehradě neuvěřitelné množství. No aspoň mají dravci novou laskominu na svém jídelníčku. Candáti se dali vyvláčet pouze na mělčinách v koncích zátok s hloubkou do tří metrů. Na klasických místech v oblasti skal a prudkých hran záběry v podstatě nechodily. No jak jsem se již ve svých článcích několikrát zmínil. Každý rok na Ebru nás v něčem překvapí a nejde se spoléhat na to, že co fungovalo v loňské sezóně bude fungovat i letos. Já osobně navštěvuji náš kemp tak čtyřikrát do roka na cca 14 dní. Vždy si sednu s našimi průvodci a vyslechnu si jejich rady o tom, jakou rybolovnou techniku mám preferovat a také v jaké části přehrady. Kluci tráví na Ebru převážnou část sezóny a mají ty nejlepší momentální zkušenosti. Ego a chlapská ješitnost je jedna věc, ale tady v tomto případě musí jít stranou. Stane se čas od času, že jdu i já během krátkého pobytu něco nového otestovat a když to náhodou funguje, obratem tuto informaci předám našim průvodcům. Musím ale přiznat, že většinou se snažím držet rad našich šikulů. 
Okouni brali v záři sporadicky a dá se říci, že na jiných místech než obvykle. Co mě záráželo nejvíc, že tito pruhovaní hltači brali pěkně na oblíbené pilkříky pouze na odhoz a pod lodí je v podstatě neatakovali. Nic méně rybačka to byla fajn a chytlo se mnoho ogošů přesahujících hranici 40 cm. Gumy v tento měsíc nechtěli pruhovaní krasavci v podstatě vůbec, ale vytrolovat okouny nebyl žádný problém. Při projíždění skalnatých úseků přehrady skákali okouni na woblírky spolehlivě. 
Kaprům se u nás v měsíci záři nikdo moc nevěnoval. Ale když už někdo, po tom co měl ulovenou svou vysněnou dvojku, na kapříka nahodil, byl v podstatě vždy odměněn šupináčem přesahujícím hranici 90 cm. Stačilo jen prokrmit místo troškou halibutích pelet a záběr na sebe nenechal dlouho čekat. 
Hodně zdaru nejen na rybách vám přeje za sumci.com Strakoš. 
 
 
 

Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření