Zimanovi rodinka vášnivých rybářů ( zaří Ebro 2009 )

Vážení čtenáři, těmito řádky bych se s Vámi chtěl podělit o zážitky, které jsem prožil s rodinou Zimanovou na horní přehradě na řece Ebro, kde pracuji jako rybářský průvodce.

Začátkem tohoto článku bych rád vzpomenul na to, jak jsem vlastně přišel s rodinou Zimanovou do kontaktu.

 

Někdy z počátku měsíce května mě moje drahá polovička (manželka) upozornila na to, že mám v oblasti spánku znaménko a že by bylo dobré, poněvadž jsem velkou část roku ve Španělsku vystaven přímému slunci, ať jdu na polikliniku si nechat znaménko odstranit. Jako vzorný manžel, jsem asi po měsíci moji ženušku poslechl a k lékaři jsem se vydal. V ordinaci polikliniky mě přijali hned na sál s tím, že mi mohou zákrok provést okamžitě, tak jsem souhlasil. Při samotném zákroku lékaře mě zdravotní sestra položila otázku jak je možné, že jsem tak opálený v těchto jarních měsících. Tak jsem odpověděl, že od jara pracuji ve Španělsku na řece Ebro jako rybářský průvodce. A do té chvíle zamlklí pan doktor pronesl nezapomenutelnou větu. Kedy iděme? Tak spontánní rozhodnutí jsem do té chvíle u žádného ze svých rybářských klientů nezažil. Slovo dalo slovo a koncem měsíce září mi pan doktor Petr Ziman včetně svých tří synů Patrika, Petra, Luboše a vnuka Marka dorazili na horní přehradu Meqinenza na řece Ebro. Ubytováni jsme s klukama byli na vile pana Zdenka Káry.

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření   Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

Jak jsem podotkl již z názvu tohoto článečku, rodina Zimanových byli zapálení rybáři od A do Z. Jejich výdrž při rybařině jsem ještě nezažil. V minulosti mi prošlo rukama dost rybářských bláznů, ale každý z nich se alespoň rád vyspal. Ovšem této partičce stačilo po celodenní rybařině se jen dobře navečeřet a už jsme třeba i kolem 23. hodiny sedali do lodi a valili na vábničku. S chlapama ovšem byla tak nevýslovná radost trávit chvíle na vodě, že jsem si až po týdnu pořádně uvědomil, že jsem průměrně naspal 3 hodiny denně.

 

Pánové měli radost ze sebemenšího úlovku, jeden z druhého si neustále dělali legraci a tuplovali to neuvěřitelnou zásobou vtipů, kterých jsem za ten týden slyšel snad stovky.

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření   Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

A nyní se mrkněme alespoň částečně na to, jak pánové zachytali. Co se týče metod lovu sumce , chtěli vyzkoušet absolutně vše. Během týdenního pobytu jsme vyzkoušeli bójkovat, vábit, trolovat, i chytat na pelety. Juniora Marka ze všeho nejvíce bavila vláčka candátů, kteří brali jako blázniví. Nebyli sice trofejních velikostí, ale nachytat každý den několik kusů, i přes 60 cm, nebyl žádný problém. A Marko nám to dokazoval pokaždé, když jsme někde u skály zakotvili. Na jednom místě nás s jeho otcem Patrikem porazil co do počtu ulovených candátů 11 ku 1 ku 0. Kaprům se chlapi věnovali jen okrajově a největšího chytil šéf výpravy Peter, vážil 10,5 kg. Sumců pánové za týdenní pobyt ulovily 27 kusů. Z čehož ti největší měřili 160, 162, 200, 207, 207 a 212 cm. Sumci nám brali na všechny zmiňované metody relativně stejně. Nejvíc jsme jich však pochytali na vábničku, což chlapy bavilo ze všeho nejvíce. Týden strávený u vody s touto rodinkou vášnivých rybářských nadšenců, byl pro mne sice fyzicky velmi náročný, ale i přesto se na příští rybářskou výpravu moc těším. Není nad příjemně strávený týden na Ebru se skvělou partičkou.

 

Za www.sumci.comPavel Straka

Další informace o tom jak jsme na Ebru pochytali i v jiných měsících, se dočtete na internetových stránkách  www.sumci.com

 


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření