Zimní rybolov na EBRU

Vážení čtenáři webových stránek sumci.com. Těmito pár řádky reaguji na nejčastější emailové dotazy a telefonáty, které od Vás dostávám.Vaše dotazy jak již název těchto řádků napovídá se týkají zda se dají lovit naše milované rybyčky i v zimních měsících na řece Ebro na horní přehradě Meqinenza.

   

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření

 

Za posledních pár let, jsem kromě prosince, kdy mi to pracovní povinnosti nedovolí, vyzkoušel horní přehradu ve všech měsících. Pokaždé když jsem navštívil přehradu i v těch nejchladnějších měsících jsem se samozřejmě nejvíce věnoval candátům. Ti brali vždy spolehlivě. Lovil jsem je jak na rybyčku tak i na vláčku, vše se odvíjelo jen podle čistoty vody. V případě, že voda byla kalná tak jsem preferoval lov na rybky. A naopak když byla voda čistější, jsem vláčel gumy,což mě momentálně ze všech metod lovu baví nejvíce. Záběr solidního candáta ala kopanec je prostě paráda. Co se týče kaprů, ti berou na Ebru podle mých zkušeností v zimě na výbornou, v podstatě jako po celý rok. Jen je potřeba kapříky v zimních měsících vyhledávat ve větších hloubkách a to minimálně kolem 9 metrů. Jako nástrahu používám (po celý rok) halibutí pelety, nebo vařenou kukuřičku cca 4 zrnka pod háček.   
 

 

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření   Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření


A nyní pár řádků k sumcům. I tito velikáni se dají na horní přehradě lovit i ve vodě o teplotě kolem 7°C. Záleží jen na metodě, kterou použijete. Jakmile voda klesne pod 13°C okamžitě přestávám lovit na nástrahy, které preferuji po zbytek roku, jako jsou kapři,candáti a v poslední řadě halibutí pelety. Pokud mi to počasí dovolí tak i v zimních měsících, za absolutního bezvětří, vyrážím na vábničku. Ryby reagují kolikrát lépe než v létě myslím si, že to je hlavně tím, že už několik měsíců měli od pukání vábky klid. Další metodou, kterou požívám je, že se zakotvím na hloubce od 10 metrů a více a sumce lovím na spuštěné nástražní rybky kolem 15cm přímo pod lodí. Pruty umístím do držáků a pak již jen čekám až se mi ohne. Další metodou je lov na candátí hlavy a torza. Tato metoda je, co se týče ulovení velkého sumce v zimních měsících, jednoznačně nejúspěšnější.

 

 Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření  Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření


Hodně úspěchů v zimních měsících nejen na Ebru přeje za sumci.com Pavel Straka

Případné dotazy mi můžete volat na tel.: +420 608 141 948

 

 


Partneři

Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření CA World Fishing - rybolov, rybaření, rybářské zájezdy Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření Rybolov sumců na Ebru, průvodci, rybářské pobyty, rybaření